Hakem Halil Umut Meler

Trabzonspor Maçının Hakemi Belli Oldu

TFF yaptığı açıklama ile Süper Lig 16. haftanın karşılaşmalarını yönetecek hakemleri açıkladı. Buna göre, Süper Lig’in 16. haftasında kendi sahasında Trabzonspor ile karşılaşacak olan Konyaspor’un maçını hakem Halil Umut Meler yönetecek.

İttifak Holding Konyaspor ile Trabzonspor arasında 23 Aralık Pazartesi günü saat 20:00’de başlayacak Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanacak olan karşılaşmanın hakem kadrosu şu şekilde:

Orta Hakem: Halil Umut Meler

Yardımcı Hakemler: İbrahim Bozbey ve İbrahim Çağlar Uyarcan

Dördüncü Hakem: Kutluhan Bilgiç

Var Hakemi: Özgür Yankaya

Karşılaşmanın hakemliğini yapacak olan Halil Umut Meler bu sezon ilk kez Konyaspor’un bir maçını yönetecek. Bu sezon, ligde toplam 7 maç yöneten hakem Meler’in yönettiği maçlarda, 2 kez takımlar yenişemezken, 3 kez ev sahibi takım, 2 kez de deplasman takım üstün geldi.

Halil Umut Meler’in yönettiği maçların biri harici diğer hepsinde kartlarına sıkça başvurduğu göze çarpıyor. Bu yüzden Konyaspor’umuzun Trabzonspor maçının da bol kartlı geçmesini bekleniyor.

Hakem Meler’in kart göstermediği tek maç, bu sezon yönettiği ilk lig maçı olan Başakşehir – Fenerbahçe maçıydı. Diğer 6 maçta toplamda 41 kez sarı kart ve 4 kez de kırmızı kart kullandı. Ayrıca bu sezon yönettiği maçların 4’ünde penaltı kararı çıktı.

Bir Yorum Bırak